Biuro: od pn do pt od 8:00 do 16:00, tel. (62) 781 87 01, kom. 690 990 443

Złóż zamówienie telefonicznie
690 990 443 / 883 633 703

Szafy dla dzieci

Dzieci niezależnie od wieku potrzebują swojej przestrzeni. Pokój wyposażony w podstawowe meble stymuluje ich rozwój, pobudza wyobraźnię i uczy odpowiedzialności. Wybór wyposażenia do ich pokoju nie różni się znacznie od tego dla starszych domowników. Kupując meble, warto postawić na klasyczne wzory i modele, ponieważ dzieci bardzo szybko rosną, zmieniając swoje preferencje. Tym samym postaci animowane na frontach mebli mogą bardzo szybko stać się mało satysfakcjonującym zakupem. Klasyczne, pojemne szafy do pokoju dziecięcego bez trudu pomieszczą urania, gry, zabawki a nawet książki. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szafy? 

Dostępne w naszej ofercie szafy do pokoju dziecięcego nie różnią się sposobem wykończenia i gabarytami od tych, które cieszą się popularnością w przedpokojach czy sypialniach rodziców. Klasyczne kolory, stonowane dodatki w postaci czarnego szkła i nowoczesne mechanizmy odpowiedzialne za płynne przesuwanie drzwi to uniwersalne wyposażenie, które odnajdzie się w każdej przestrzeni. Warto jednak rozważyć wybór mebli pod kątem wieku dziecka, metrażu pomieszczenia oraz naturalnego oświetlenia. Jeśli pokój jest niewielki, z małym dostępem do światła, najlepiej sprawdzą się jasne konstrukcje i imitacje drewna, nieco go rozświetlając aranżację i optycznie powiększając. Dla młodszych pociech niezbyt trafnym wyborem będą szafy wykonane na wysoki połysk a także lustra wymagające ciągłego czyszczenia i usuwania odcisków palców. Przy wyborze warto również zwracać uwagę na kolor. Dominujące odcienie czerwieni mogą wpływać na pociechę niekorzystnie. Szafa o dość dużej konstrukcji powinna stanowić spójne uzupełnienie pozostałych modułów meblowych, nie pozbawiając pokoju przytulnego charakteru.

Cechy charakterystyczne szafy do pokoju dziecięcego 

Estetyka, design oraz sposób wykończenia szaf są dość indywidualną kwestią, pozostają uzależnione od preferencji rodziców lub potrzeb dzieci. Warto jednak pamiętać, że nasza pociecha wymaga przede wszystkim środowiska bezpiecznego, w którym meble oraz inne elementy wyposażenia nie będą powodowały ryzyka uszkodzenia ciała lub zagrożenia życia. Mało groźne wypadki czy niewielkie skaleczenia niestety się zdarzają, a poza tym rodzice czy opiekunowie nie są w stanie przewidzieć fantazyjnych zachowań żądnych przygód dzieci. Mając na uwadze ich komfort i bezpieczeństwo, proponujemy wyłącznie rozwiązania wygodne, proste w użytkowaniu. Sukcesywnie minimalizujemy ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń. Szafy do pokoju dziecięcego posiadają nowoczesne mechanizmy, dzięki którym proces przesuwania drzwi jest bardzo płynny. Najwyższa jakość materiałów oraz stabilna konstrukcja to gwarancja bezpiecznego użytkowania mebli niezależnie od sytuacji.