Biuro: od pn do pt od 8:00 do 16:00, tel. (62) 781 87 01, kom. 690 990 443

Złóż zamówienie telefonicznie
690 990 443 / 883 633 703

Systemy do drzwi przesuwnych

Decyzja o zakupie konkretnego modelu drzwi przesuwnych, może zostać pogłębiona o jeszcze jeden szczegół. Mianowice, aby produkt właściwie i sprawnie funkcjonował niekiedy potrzebuje instalacji dodatkowego systemu. Dla przykładu jest on montowany na zewnątrz, między innymi do konkretnej płyty, albo wewnątrz – w przypadku zabudowy w ścianie gipsowo-kartonowej. To ostatnie rozwiązanie zyskuje na popularności, ponieważ jest niezwykle nowatorskie. Wszystkie, ewentualne opcje są dostępne na stronie jurpol-meble.pl.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Systemy do drzwi przesuwnych – nowoczesne mechanizmy działania

Podstawowy model działania poszczególnych skrzydeł drzwiowych opiera się zasadniczo o ich budowę i konkretne przeznaczenie. Jednak są również inne typy, wymagające instalacji dodatkowych elementów. Takimi są systemy do drzwi przesuwnych, które przydadzą się w odniesieniu do tych, zabudowanych. Na przykład specjalny system STARK powoduje, że ten ciekawy i nowatorski model skrzydeł działa w pełni prawidłowo. W skrócie odpowiada za to kaseta do drzwi przesuwnych, przy zabudowie kartonowo-gipsowej. W ten sposób, dzięki dodatkowym zaślepkom, można w prostej formie zainstalować cały system. Co warte podkreślenia, również ewentualne czyszczenie nie wymaga wysiłku, a poziom chowania się drzwi można na bieżąco zmieniać, wedle własnych preferencji. Sama szyna została stworzona z aluminium i okuć jezdnych SLX. Jest to produkt najwyższej generacji, zapewniający trwałość oraz elastyczność przesuwania się skrzydeł. Możliwość zamontowania cichego samodomykacza sprawi, że obsługa takich drzwi będzie się odbywać jedynie niewielkim ruchem dłoni.

Systemy do drzwi przesuwnych – lekkie i ciche użytkowanie

Kaset do drzwi chowanych jest więc niezbędnym elementem ich wyposażenia. Bez niego, praktycznie niemożliwy byłby wybór takiego modelu. Jednak warto się również skupić na innym rozwiązaniu. Mianowicie, chodzi o system przesuwny LOFT. Jest on zasadniczo przeznaczony do drzwi przejściowych, które wydzielą określone pomieszczenia. Ale warty podkreślenia jest również jego walor dekoracyjny. Sam udźwig w takim systemie to aż 100 kg na pojedyncze skrzydło, dlatego rozszerza to możliwości zastosowania materiału na drzwi. Od zwykłej płyty, nawet po grubsze i cięższe drewno. Górna szyna ma dwa metry długości, a zestaw zawiera także odbojniki do drzwi. Wpływa to bezpośrednio na ich stabilizację i pewność funkcjonowania. Cały system jest prosty oraz intuicyjny w montażu, dlatego nabywcy nie powinni mieć problemów z jego zainstalowaniem. Przestrzeń po zastosowaniu takiego rozwiązania zyska nieco surowy, ale niezwykle atrakcyjny, industrialny charakter. Z całą pewnością będzie się wyróżniać, na tle tych bardziej standardowych.